Вівторок, 20.11.2018, 19:25

Головна » 2018 » Лютий » 20 » Масляна
Масляна

ЯК У ГІМНАЗІЇ МАСЛЯНУ СВЯТКУВАЛИ

Як на Масляній з печі млинці летіли!
З запалу, з жару, з печі, всі рум’яні, гарячі!
Масляна, частуй! Всім млинців подавай!
З запалу, з жару – розбирайте!
Похвалити не забувайте!

Знайомство з народними традиціями – важлива частина виховної роботи як у сім’ї, так і в навчальному закладі. Неможливо виховати особистість без опори на багатовікову культуру народу, його традиції.

У більшості сімей дбайливо зберігаються звичаї «старовини глибокої»: Різдво з кутею, Великдень з ошатними пасками та писанками, Трійця з зеленими гілками і травою і, звичайно, Масляна. Всі ці свята, пов’язані з православною вірою і культурою, так чи інакше знаходять своє місце і в навчальному закладі.

16.02.2018 у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Художньо-естетична гімназія» міста Торецьк відбулося традиційне загальношкільне свято Масляна. Воно відноситься до найбільш улюблених подій в річному календарі. Яскраві зовнішні атрибути: частування млинцями, хороводи навколо опудала Зими і його спалювання, закликання весни – все так і проситься в театралізовану виставу. На свято були запрошені учні 1-6 класів гімназії, батьки, вчителі та персонал школи. Всі учасники заходу були святково вбрані.

Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. Тож на святі були Зима і Весна, котрі сперечалися за право господарювати надалі, ряжені, що намагалися прогнати Зиму, Ведмідь, який з нетерпінням чекав Весну.

Кожен клас представив на суд журі святково накритий стіл. Діти разом з класними керівниками та батьками змагалися у майстерності. Були там і пухкенькі пиріжки, круглобокі варенички, а скільки ж видів млинців так і вабили до себе: із сиром, сметанкою, фруктами, м’ясом, медом, варенням, гаряченькі, щойно з печі та з плити, вони наповнювали повітря неймовірним ароматом! Крім того учні підготували театралізовані запрошення гостей почастувати стравами свого класу.

Конкурси та ігри не залишили нікого байдужими. І дарма, що погода видалася похмурою та сирою. Усім, хто був присутній на святі, було весело та тепло.

Старшокласники виготовили опудало, як символ проводів зими і зустрічі весни, розклали навколо нього багаття, організувати святковий хоровод, та пісні-заклички. Кульмінацією стало спалювання опудала Масляної, щоб швидше весна настала. Все свято супроводжувалось музикою, іграми, піснями.

А тільки-но закінчилися ігри та змагання, виконані були обряди та спалена Масляна, як юрба гімназистів ринула до щедро накритих столів. І дорослі, і малі цього дня наїлися смачних страв «до несхочу». Відомо, що кожен з’їдений млинець в це апетитне свято дозволить виконати одне заповітне бажання. Всі їли млинчики за щастя, здоров’я, любов, віру, розуміння, терпіння, вірність, удачу, везіння, відданість, багатство, а найголовніше - за мир. ФОТО

Нехай швидше йде морозна зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті та довгоочікувані зміни!

Голова учнівського самоврядування, учениця 7 класу гімназії

Хайрулліна Даря.