Вівторок, 20.11.2018, 20:06

Головна » 2018 » Жовтень » 27 » З попелу забуття
З попелу забуття

У календарі є немало дат, які нагадують про події Другої Світової війни. Вона принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій землі.

День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28 жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, які призвели до остаточного вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України.

З метою вивчення, закріплення й увіковічення історичної пам’яті старшокласники ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Художньо-естетична гімназія» м.Торецьк долучились до Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя країна – Україна» у напрямку «З попелу забуття». Напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників гімназисти зустрілись із Шовковенко Вірою Степанівною, жінкою, яка пам’ятає ті страшні роки. Здавалось, важко об’єднати два поняття: маленька дівчинка і війна. Віра Степанівна розповіла багато невідомого та сумного про гіркі часи рідного краю. Важко назвати її дитинство безтурботним, це воєнне дитинство. Батько – директор школи, мати – вчителька, два брати. Вона із сумом згадує голод, холод, роботу по господарству. Дружна, міцна родина та віра в перемогу. Саме це дозволило перенести всі тяготи. Трагічні спогади й досі бентежать душу Віри Степанівни – «дитини війни». Пройшовши всі труднощі війни, проживши складні післявоєнні роки, вона залишилась привітною, доброзичливою, щедрою душею жінкою.

За довгі роки, які тривала Друга Світова війна, діти, від малюків до старших школярів, сповна випробували всі її страхіття. Адже війна в сотні разів страшніша, якщо бачити її дитячими очима. Учні гімназії подякували Вірі Степанівні за розповідь, побажали здоров’я та довгих років.

Категорія: події | Переглядів: 21 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »