Якщо у вашому житті є телевізор, комп'ютер, Інтернет — вітаємо. Але дозвольте застерегти: медіа не можуть і не повинні замінити живе спілкування з друзями.
можливістю створити власного героя повністю “під себе”: зробити акцент на силу й спритність, дібрати максимально ідеальний для гравця образ;
можливістю представити себе у віртуальній реальності ким хочеш, при цьому не нести жодної відповідальності перед іншими гравцями;
відсутністю страху під час спілкування з іншими в віртуальному світі;
можливістю спілкуватися з гравцями з інших країн.
Але існує велика проблема, яка останнім часом значно поширилась, - ігрова залежність. Що ж це таке? Поведінку, коли єдиним сенсом життя стає задоволення від ігрових сеансів, можна розглядати як залежність. Як же її розпізнати?
Психічні ознаки:
поява почуття радості, ейфорії під час гри;
нав'язливе бажання перевірити поштову скриньку в Інтернеті;
використання гри для зняття напруження, депресії тощо;
відсутність контролю за часом, бажання збільшити час гри (“дозу”);
поява почуття ролздратованості, гніву або пригнічення при необхідності закінчити сеанс;
виникнення проблем у стосунках з оточенням (батьки, друзі) через безвідповідальну поведінку та небажання відірватись від ігор;
витрачання грошей на постійне оновлення програм (ігор), на придбання атрибутів і талісманів героя;
брехня вчителям, членам родини.
Соматичні ознаки:
сухість очей;
відсутність апетиту;
Якщо ви помітили останнім часом присутність даних ознак, краще вимкніть комп'ютер, подзвонить другові та прогуляйтеся на свіжому повітрі.
Запорукою підтримання інтелектуальної форми є добра фізична форма.
Перш, ніж починати роботу, усвідом, що ти повинен зробити, скільки це має забрати часу, визнач порядок роботи.
Плануючи графік занять, пам'ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20-30 хвилин після початку роботи. Найскладніші завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші — наприкінці. Проте якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.
Заздалегідь облаштуй своє робоче місце так, щоб тебе нічого не відволікало від навчання, а всі потрібні предмети були напохваті.
Намагайся у процесі роботи дотримуватися визначеного графіка.
Починай роботу, відпочивши. Найкращий відпочинок — 1,5-2 години сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по господарству. Але не більше, інакше знову втомишся.
Першу годину можна працювати без перерви, а далі мають бути 5-10-хвилинні перерви через кожні 40-50 хвилин напруженої роботи, під час яких можна виконувати фізичні вправи. Не роби відпочинок тривалим.
Якщо якесь завдання не можеш виконати одразу, не розгублюйся, спробуй повторити за якийсь час.
Також май на увазі: розпочинати будь-яку серйозну роботу, розумову чи фізичну, варто не раніше ніж через 20-30 хвилин після доброї порції їжі (з'ївши маленький бутерброд чи випивши склянку соку, такої паузи робити не потрібно). Перед навчанням не бажано вживати жирну їжу, бо від неї хилить на сон — організм зосереджується на перетравленні калорійних продуктів, і кров від мозку прибуває до шлунка.
Залежно від психічного типу (“жайворонок” або “сова”) максимально використовуй вранішній або вечірній час.
Починай учити важкий матеріал, легший залишай на кінець.
Не втрачай почуття впевненості у власних силах. Якщо це раптом трапилося, скороти обсяг завдань, щоб виконати їх успішно. Тримайся на позиції переможця, але не бійся й поразок!
Під таким девізом пройшла Інформаційна година до 25-ї річниці Незалежності України в НВК «Школа-гімназія»
Там, де море є глибоке,
Де заквітчані Карпати,
Де степи такі широкі,
Що очима не обняти, -
Там є наша Батьківщина –
Рідна ненька-Україна!
Україна – наша рідна країна. Це та земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради.Україна – золота, чарівна сторона. Земле, рясно уквітчана, зеленню закосичена! Скільки ніжних, ласкавих, поетичних слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до краю, де народились і живуть.
Ми з вами – нащадки славетного українського минулого, творці нової історії своєї держави. Тому зрозуміло, чому останнім часом ми все частіше звертаємося до витоків нашої української духовності, прагнемо стати учасниками відродження національної культури та історії.
Літо — відповідальна пора в житті кожної дитини для її оздоровлення і розвитку: фізичного, духовного, розумового. Головний об’єкт нашої турботи і уваги – діти. Все інше, що ми робимо, — засоби цієї роботи. Тому питання літнього відпочинку дітей для нас – це місто, де менше навантажується мозок, а більше працює тіло, і святкує душа.
З року в рік, наприкінці березня, у книгозбірнях України проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок було покладено майже 70 років тому. Це свято прийшло до нас з далекого воєнного 1943 року.
Саме дитячий письменник Лев Кассіль відкрив це свято, дав йому чудове назва «Книжчині іменини».
Очолює учнівське самоврядування «Республіка шкільних друзів» в НВК «Школа-гімназія» президент Хайрулліна Д., прем’єр-міністр Баснєва Е. Працює 7 міністерств: міністерство освіти (Улизько В.), міністерство дисципліни та порядку (Єрьомічева Д.). міністерство екології та корисних справ (Грецька К.), міністерство охорони здоров’я і спорту (Александрова Г.), міністерство культури та відпочинку (Мартюхіна О.), міністерство координації волонтерського руху (Соломатіна О.), міністерство інформації (Пивоварова В.)
Вiртуальна бесiда "Євромайдан або революція гідностi"
Встала мати Україна –
Сонце засвітило,
Пробудилася народна
Незнищенна сила.
Сотні літ нас розпинали,
Та не побороли,
Бо не вмерла Україна
І не вмре ніколи.
Слава тобі, Україно,
Невмируща слава,
Да святиться твоя воля
І твоя держава.
"Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - Майдан 2004 року, який був святом свободи, і революція 2013 року - Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.
Сьогодні ми поговоримо з вами про Конституцію. Відомо, що кожна держава, окрім своїх символів (гімну, прапора та герба), має ще й Конституцію. Цей документ є першорядним і найважливішим. А що, на вашу думку, може означати слово «конституція»?