Вівторок, 20.11.2018, 19:24
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗЗСО І-ІІІ ступенів "Художньо-естетична гімназія" м.Торецьк

Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Опитування Тижня
Який вам жанр книг найбільше подобається?
Всього відповідей: 76
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

Протидія торгівлі людьми в Україні. Подорожуйте безпечно

Протидія торгівлі людьми в Україні. Подорожуйте безпечно

         Європейський  день  боротьби  з  торгівлею  людьми започаткований    18  жовтня 2007  року  Європейським  Парламентом  як  день  консолідації  діяльності  з  підвищення  рівня  обізнаності  щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

         Торгівля  людьми  є  глобальним  злочинним  бізнесом,  сучасною формою  рабства,  що  грубо  порушує  права  людини.  Ця  діяльність  є найшвидше  зростаючою  кримінальною  діяльністю  у  світі.  За  оцінками Міжнародного  центру  із  запобігання  злочинності  ООН,  щорічний грошовий  обсяг  за  даний   злочин  становить  30 мільярдів  доларів  на  рік,  що  робить  його  другим  за  величиною  після торгівлі наркотиками. 

         Україна  була  серед  перших  країн  у  Європі,  яка  у  1998  році встановила  кримінальну  відповідальність  за  торгівлю  людьми.  У Кримінальному  кодексі  України  покарання  за  торгівлю  людьми передбачено  статтею  149,  яка  визначає  ці  злочинні  дії  як  вербування, переміщення, переховування, передачу  або одержання  людини, вчинені з метою  експлуатації,  з  використанням  обману,  шантажу  чи  уразливого стану особи.

         Існує  чимало  різноманітних  видів  експлуатації:  усиновлення (удочеріння)  у  комерційних  цілях,  використання  в  порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація  чи  насильницьке  донорство,  примус  до  заняття проституцією,  рабство  і  ситуації,  подібні  до  рабства,  примусова  праця, залучення в боргову кабалу.

         За  оціночними  даними  Представництва  МОМ  в  Україні  за  час незалежності  230  тис.  українців  постраждали  від торгівлі  людьми.  Українці потрапляють  в  тенета  цього  злочину  не  лише  в  Україні,  але  й  у  Росії, Польщі,  інших  країнах  Європи,  Туреччині,  США,  країнах  Центральної Азії та Близького Сходу. 

         Держава  вживає  заходів  з  попередження  торгівлі  людьми  та боротьби  з  нею,  притягнення  до  відповідальності  злочинців  та  надання допомоги постраждалим.

Практичні поради
Мої правила безпечної поведінки в Інтернеті.

1. Я не надаватиму ніякої особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.

2. Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися

некомфортно, я одразу розповім батькам або комусь із дорослих про це.

3. Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився/ познайомилась в Інтернеті, без попередньої згоди батьків. Якщо я буду зустрічатися, то це буде людне місце, і я запрошу кого-небудь з батьків чи добре знайомих людей.

4. Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою я познайомився через Інтернет, не порадившись з батьками.

5. Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому.

6. Ми встановимо з батьками правила роботи в Інтернеті:час моєї роботи в Інтернеті; області відвідування Інтернету (сайти, блоги).

Поїздка за кордон

 1. Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.
 2. Зробіть копії українського та закордонного паспортів ( одні – візьміть з собою, інші – залиште близьким чи знайомим).
 3. Залиште вдома детальну інформацію про майбутнє місце перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, ваше фото та адреси Ваших іноземних друзів.
 4. Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх із собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо в країні Вашого перебування немає посольства України, телефонуйте в посольство України в сусідній державі.
 5. В зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, що надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них при необхідності.
 6. Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!
 7. Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви збираєтесь навчатись за кордоном...

 1. Дозволом на навчання за кордоном є студентська віза.
 2. Для отримання студентської візи необхідно підготувати низку документів, відповідно до вимог країни, якій Ви хочете навчатись (ці дані можна отримати в посольстві обраної країни).
 3. Обов’язковою умовою є знання мови країни перебування (в більшості випадків має бути відповідний сертифікат про складання іспитів з мови).
 4. Якщо Ви користуєтесь послугами фірми-посередника:
  • перевірте легітимність роботи даної фірми;
  • поспілкуйтесь, по можливості з тими, хто користувався послугами даної фірми;
  • будь-які переговори проводьте в присутності дорослих;
  • не підписуйте без дорослих ніяких документів;
  • будь-які грошові оплати здійснюйте через банк або з отриманням відповідних підтверджуючих оплату документів.

5.Більш докладну інформацію про можливість навчатись за кордоном можна отримати в посольстві обраної країни, а також у культурному центрі/товаристві посольства.
Якщо Ви їдете працювати за кордон

 1. Переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України;
 2. Поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;
 3. Право на працевлаштування за кордоном дає лише робоча віза.
 4. Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування.
 5. Вимоги до контракту:
  • підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін);
  • має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; повинен містити повну інформацію про умови роботи: (термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.)
  • уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця»;
 6. По приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України; – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси.
 7. Залиште копії всіх документів, контракту, повну інформацію про місце Вашого працевлаштування своїм рідним.
 8. Обов’язково телефонуйте додому.
Категорія: Мои статьи | Додав: Admin (16.10.2018)
Переглядів: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz


Яндекс.Метрика